O nas

Data Legal Solutions (DLS) jest firmą wspierającą małych i średnich przedsiębiorców w bezpiecznym i legalnym przetwarzaniu przez nich danych osobowych.

Realizujemy to dostarczając wysoko merytoryczne doradztwo prawne, organizacyjne oraz technologiczne w optymalnej cenie.

W obsłudze klienta stawiamy na budowanie długotrwałych relacji, spersonalizowane podejście, przejrzystą komunikację, ale także na transparentną wycenę.

W naszych działaniach koncentrujemy się na rozszerzeniu świadomości znaczenia ochrony danych osobowych oraz praktycznym zastosowaniu tej wiedzy w codziennej działalności gospodarczej naszych klientów.

Historia firmy

Data Legal Solutions sp. z o.o. świadczy usługi doradcze od roku 2016 r. (wcześniej funkcjonowała pod nazwą DLS Maciej Chodorowski). Od tego czasu uzyskaliśmy bogate oraz unikatowe doświadczenie w zakresie świadczenia usług z zakresu ochrony danych osobowych. Przez ten czas firma zbudowała swoją bazę wiedzy, która umożliwia realizację efektywnych i bezpiecznych rozwiązań prawnych w zakresie ochrony danych osobowych.

Misja firmy

Misją firmy jest dbanie o bezpieczne i legalne przetwarzanie danych osobowych w procesach biznesowych małych i średnich przedsiębiorstw.

Wizja

Dążymy do pozostania liderem w obsłudze z zakresu ochrony danych osobowych małych i średnich przedsiębiorców związanych w szczególności z przestrzenią cyfrową i kreatywną, a także firm z branży HR oraz produkcyjnych.

Nasze wartości

Efektywność
Dążymy do wysokiej efektywności, zarówno naszych usług, jak i naszych działań operacyjnych.
Uczciwość
Uważamy, że uczciwość w stosunku do klienta i pracowników jest podstawą rzetelnej firmy.
Transparentność
Nasze działania u klientów są transparentne. Zawsze pokazujemy, jakie dokładnie elementy składają się na usługę oraz ile kosztują.
Innowacyjność
Szukamy sposobów usprawniania naszych usług. Wciąż rozwijamy, automatyzujemy i standaryzujemy nasze działania, aby dostarczać klientom najwyższą jakość w optymalnej cenie.

Dlaczego warto nas wybrać?

Probiznesowe podejście – szukamy legalnych rozwiązań dla biznesu
Główną siłą DLS jest jej proklienckie podejście. Przejawia się ono we wspieraniu, a nie hamowaniu prowadzonego biznesu. Celem firmy jest szukanie bezpiecznych rozwiązań prawnych, które będą także efektywne we wdrażaniu.
Konkretne rekomendacje – wiesz co masz zrobić
DLS ma na celu udzielanie rekomendacji, które ułatwiają klientowi podjęcie decyzji. Firma rzetelnie i uczciwie przedstawia możliwe rozwiązania, sugerując najbardziej optymalne rozwiązanie dla klienta.
Przejrzysta komunikacja z klientem – rozumiesz i wiesz nad czym dla Ciebie pracujemy
DLS stawia na płynną i przejrzystą komunikację z klientem. Dzięki udostępnionemu portalowi dla klientów oraz raportowaniu o stanie wykonanej usługi klient posiada aktualną wiedzę o statusie realizowanych dla niego projektów. Klient jest też informowany o najbliższych planowanych pracach. DLS dba o to, aby jezyk rekomendacji był czytelny, konkretny oraz zrozumiały.
Doświadczenie – z nami, Twoje dane są bezpieczne
Doświadczenie firmy budowane jest od 2014 roku. Przez ten czas świadczone usługi były uzupełniane o najlepsze praktyki rynkowe oraz przetestowane w codziennej działalności firm. Oprócz tego usługi firmy są stale udoskonalane zarówno od strony merytorycznej, jak i efektywności wykorzystania ich u klienta. Dzięki nieustannemu rozwojowi usług firma jest w stanie świadczyć wysokiej jakości doradztwo w zakresie bezpieczeństwa danych oraz ochrony danych osobowych.
Transparentna wycena – wiesz za co płacisz
Firma dąży do dostarczania usług, które są optymalne kosztowo. Osiągamy to poprzez dokładną wycenę godzinową opierającą się o dane statystyczne wcześniej świadczonych usług. Klient posiada również szczegółowe informacje co jest składnikiem kosztu usługi. Dzięki temu jest w stanie podejmować decyzję co do szerokości jej zakresu.
Indywidualizacja usług – zamawiasz tylko to, czego potrzebujesz
DLS dba o dopasowane do klienta swoich usług. Przy wykonaniu usługi brane są pod uwagę cele klienta, branża w której działa, ale także jego unikatowa specyfika. Opisy usług mają charakter poglądowy - mogą ulegać zmianie zgodnie z życzeniem klienta.

Opinie o nas

W dniu 26 marca 2018 r. firma Data Legal Solutions Sp. z o.o. (DLS) przeprowadziła dla Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych pod tytułem „Ochrona danych osobowych zgodnie z RODO- okiem praktyka”. Przeprowadzone przez Macieja Chodorowskiego szkolenie odznaczało się praktycznym ujęciem zagadnień oraz dopasowaniem materiału do naszej działalności. Wiedza na szkoleniu została przekazana w przejrzysty oraz łatwy do zapamiętania sposób, który był dodatkowo podparty praktycznymi przykładami. Polecamy DLS jako firmę godną zaufania, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie.
Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.
Członek Zarządu
W dniach 24-25 kwietnia 2018 r. firma Data Legal Solutions Sp. z o.o. (DLS) przeprowadziła dla  pracowników Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych pod tytułem „Ochrona danych osobowych zgodnie z RODO- okiem praktyka”. Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone w sposób profesjonalny z należytą starannością. Polecamy DLS jest firme godną współpracy.  
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie
Lubelski Komendant Wojewódzki
W opinii uczestników szkolenia, prowadzący zrealizował je w sposob profesjonalny i na wysokim poziomie merytorycznym. Zdaniem stuchaczy, wykazał się dużym zaangażowaniem, wysokimi kwalifikacjami trenerskimi oraz wiedzą teoretyczną popartą doświadczeniem z zakresu ochrony danych osobowych. Dzięki temu informacje były przekazywane w sposób przejrzysty i rzetelny.
Urząd Statystyczny w Lublinie
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie

Zarząd DLS

Maciej Chodorowski

Maciej Chodorowski

Prezes Zarządu
"Naszym celem jest szukanie efektywnych i pewnych rozwiązań zapewniających legalność i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych w Twojej firmie. Dbamy o to, aby wdrożenie naszych rekomendacji nie utrudniało prowadzenia Twojej działalności biznesowej. DLS jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wysokoefektywnych usług, które minimalizują ryzyko związane z przetwarzaniem danych osobowych.